HAKKIMIZDA


Gençlik Merkezimiz Bursa’nın batısında, Uludağ üniversitesinin de içinde yer aldığı Nilüfer İlçesinde Görükle mahallesinde yer almaktadır. Üniversite kampüsüne de komşu yerleşiminden kaynaklı genç nüfusun yoğun bulunduğu bir bölgedir Görükle.

Gençlik Merkezine ismini veren Görükle’de  öğrencilerin  temel ihtiyaçlarına yönelik imkânlar bulunmaktadır.  Belediye otobüsleri ve hafif raylı sistemle kentin her yerine ulaşım sağlanmaktadır. Postane, banka ATM.leri, KYK yurtları, özel yurtlar ve dinlenme, eğlenme mekanlarının yoğun olduğu merkezî konumda inşa edilen Gençlik Merkezi Görükle’nin merkezinde Eğitim caddesinde yer almaktadır.

Özellikle Özel yurtlar kafeteryalar ve alış veriş merkezlerinin yoğunluğunun olduğu gözlenen  Görükle merkezde, kültürel sanatsal eğitsel mekânların yetersiz olduğu ve bu mekanların genellikle şehir merkezinde kaldığı görülmektedir.

Buradan yola çıkarak Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen Gençlik Modeli’nin Üniversite Gençliği klasmanı kapsamında yer alan gençlik merkezi,  Bursa’da eğitimlerini sürdüren yerli ve yabancı gençlerin kültürel, sanatsal, eğitsel ve bilimsel/akademik etkinlik proje ve çalışmalarına destek olacak, gençlik proje ve faaliyetlerine hizmet eden unsurlarla donatılmış bir konseptte inşa edilmiştir.